Hračky, se kterými bude domácí škola zábavnější

 

Nejeden rodič v této nelehké situaci zjistil, že přimět děti k domácímu studiu není snadné. Domácí výuka může po nějaké době začít být monotónní a nudná. Možná by ji mohlo zpestřit pár výukových pomůcek, nebo her.

 

Domácí vzdělávání je často diskutované a jistě jste na něj slyšeli už pochvaly i kritiku. Nicméně nyní se mnoho děti a rodičů ocitlo v situaci domácího vzdělávání bez varování, přípravy a vlastního rozhodnutí. Věříme, že se vám daří udržovat si učební rutiny a zároveň dobrou domácí atmosféru. Pokud byste chtěli dětem tuto vleklou situaci trochu rozjasnit, máme pro vás pár tipů.

 

Škola hrou v tom pravém slova smyslu

 

Využijte toho, že jste doma a můžete se dětem věnovat individuálně a po celý den. Pořiďte jim hračky, se kterými mohou trénovat učivo kdykoli. Když děti začnou být unavené, nedokáží se plně soustředit na běžnou výuku s knihami. V tu chvíli je veselá hra ideální pomocník. Poskytne dětem trochu odreagování, přitom ale opakuje důležité učivo.

 

Matematika

Dřevěné počítadlo

Už roky se objevují na trhu nové a nové učební pomůcky, ale žádná z nich ještě nenahradila klasické dřevěné počítadlo. Matematika je s ním srozumitelnější. Dřevěné kuličky jsou pro děti lákavé k hraní. Je to přírodní materiál, který je příjemný na dotek. A i po letech málokdo projde kolem počítadla, aniž by pocítil nutkání přesunout pár číselných řad. Pro domácí podmínky nebudete potřebovat veliké školní počítadlo, bohatě si vystačíte s menším přenosným. Budete tak moc počítat třeba z postele.


30701-8_pol-pl-drewniane-kolorowe-liczydlo-szkolne-za1838-11884-1

 

 

Dřevěná matematická sada

Aby děti příkladům porozuměly prakticky, můžete využít sadu dřevěných pomůcek. Kostičky s čísly a znaménky vám dovolí stavět příklady a pro jejich řešení děti využijí barevné tyčinky. Barvy pomáhají orientaci i paměti. Díky praktickému přepočítávání a skládání tyčinek dostávají děti povědomí o matematické logice a staví pevné základy na kterých budou stavět celé další studium.

33500-6_drevena-vzdelavaci-sada-pro-vyuku-matematiky-6


Matematická skládačka

 

38054_matematicky-valec2
Další matematická vychytávka, je válec s čísly, znaménky a veselými zvířátky. Kromě toho, že dovoluje trénovat sčítání, odčítání a i násobilku, nezabere místo a ani nezruinuje vaši peněženku. Můžete tak třeba sourozencům pořídit každému jeden a pořádat soutěže.

 

Český jazyk

 

Sada magnetů – čísla a písmena

 

Pro trénování správného čtení, psaní, gramatiky nebo třeba vlastního podpisu, nemusíte využívat jen papír. Pořiďte si magnetická čísla a tvořte společně s dětmi slova i věty. V sadě jsou velká i malá písmena, která děti mohou přiřazovat k sobě. Hrajte si doma na lednici, nebo si k sadě pořiďte i    magnetickou tabulku.

Tato sada je navíc připravena se flexibilně měnit z hodiny českého jazyka i na hodiny matematiky. K dispozici vám budou i čísla a aritmetická znaménka.

 

38063_765-velka-sada-magnetku-pismen-a-cisel

Angličtina

 

Klavír se slovíčky


Aby dětem neuniklo nic z cizího jazyka, mohou trénovat anglická slovíčka pomocí otáčecích kamenů na této hračce. Veselé barvy lákají děti ke hraní a za každým písmenem najdou jedno slovíčko. Trénovat mohou názvy zvířat, lidí i věcí.

30719-5_pol-pl-pianinko-z-literkami-do-nauki-angielskiego-za2826-14351-1 

 

Ostatní

 

Hra nauč se hodiny

V praktickém kbelíku najedete celou deskovou hru, při které se zapojí mozkové závity i celá rodina. Děti mohou hrát se sourozenci, nebo uspořádat večerní turnaj proti tatínkovi a mamince. Naučit se systém analogových hodin není ze začátku snadné a pochopit jejich logiku může dětem zamotat hlavu. Je důležité, aby se děti učily s radostí, protože číst hodiny pak už budou celý život a třeba si při každém pohledu na hodinky vzpomenou na ty veselé chvíle nad deskovou hrou.

37736-1_deskovahra1

 

Hrajte si, dokud to jde

 

Domácí prostředí může být pro děti značně rušivé. Tak to proměňte ve svůj prospěch a nechte okolní vlivy, ať děti vzdělávají. Až se vrátí do školy, na hraní už nebude tolik času, tak si ty dny doma zpříjemněte.

  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení