Plyšové hračky

Plyšové hračky obvykle doprovázejí děti od narození jako nejlepší přátelé a dárci pohodlí.

Plyšová hračka má obzvláště vysokou vzdělávací hodnotu:

Měkké hračky jsou obvykle měkké a plyšové. Když se dítě narodí, obvykle je jeho první kamarád z textilu. Od této chvíle se vyvíjí důvěrné pouto. Jeho malý společník není pro dítě jen hračkou, ale také nejlepším přítelem a důvěrníkem.

V případě nejistoty nebo v neobvyklých situacích dává oblíbená plyšová hračka dětem stabilitu a bezpečnost.

#ShowMore#

Měkké hračky jsou díky svému uklidňujícímu účinku ideální pomůcky ke spánku. Protože děti vnímají svého plyšáka jako živou bytost, je často zapojen do kreativní role. Díky měkké povaze a často různým povrchům je plyšová hračka ideální pro trénink koordinace rukou a smyslů pocitem, uchopením a dotykem.

Kvalita, bezpečnost a péče

Jako důležitý společník v dětství se plyšový medvídek neustále používá. Obvykle zůstává nejen v posteli nebo v dětském pokoji, ale také chodí s dítětem do mateřské školy, na procházky a na setkání s přáteli. Vysoce kvalitní plyšová hračka odolává takovému stresu velmi dobře a dítě je po dlouhou dobu zadržuje.

Bezpečnost plyšových hraček může být rozpoznána značkou CE. Je to povinné označení na všech hračkách prodávaných v EU. Tím výrobce na svou vlastní odpovědnost zaručuje, že jeho produkt splňuje bezpečnostní normu EN 71.

Aby tyto hračky nejen doprovázely hraní potomků bezpečně, ale také hygienicky, měli byste si koupit takové medvídky anebo jiné plyšové hračky, které lze snadno čistit. Většina plyšových hraček je dnes vyrobena z plyšového materiálu, který se snadno udržuje a jsou naplněny vatovou vatou nebo granulemi, takže je to obvykle možné bez problémů. Pokud je to pro lehké znečištění dostatečné, otřete hračku vlhkým hadříkem, pravidelné mytí je zvláště důležité u modelů pro kojence a batolata.

Při nákupu se ujistěte, že hračku lze prát v pračce nebo alespoň ručně. Pokud je dítě nachlazené, lze použít dezinfekční prostředek. Plyšáci by neměli být po vyprání zavěšeni kolíčky na prádlo, aby uschly, protože by je to mohlo deformovat. Místo toho je položte naplocho na ručník a po chvíli otočte. Aby byly barvy co nejtrvalejší, neměly by plyšové hračky na slunci zaschnout. Nakonec se můžete mazlit s kožešinou Vašich plyšových přátel tak, aby vypadali znovu jako noví.