Zahradní slunečníky

Slunečník je ideální pro doplnění útulného posezení na zahradě, terase či na balkoně. Vytváří příjemný stín, do kterého se můžete schovat před úporným sluncem. Díky zahradnímu slunečníku můžete na čerstvém vzduchu trávit ještě více svého volného času!

#ShowMore#

Zaměřte se na konstrukci

Vybíráte slunečník na terasu, zahradu nebo k bazénu? K dispozici jsou různá konstrukční provedení – závěsné s bočním podstavcem, který nepřekáží u stolu, nebo klasické se středovou tyčí. V naší nabídce jsou momentálně boční slunečníky.

 Boční slunečníky zajišťují stín i nad prostornou terasou, dekou u bazénu i nad zahradním posezením. Obvykle mají konstrukci s boční tyčí, takže vám při sezení nic nepřekáží, a mnohdy nechybí ani stojan.

Mezi nejrozšířenější patří zahradní deštník s kovovou konstrukcí, která bývá vyrobena z oceli, hliníku či slitiny. Konstrukce by měla být opatřena ochranným nátěrem, který ji ochrání před vlivy počasí.

Čtvercový slunečník

Zahrada, terasa i balkon jsou ideální místa pro vytvoření příjemného stínu pro chvíle pohody. Vhodný tvar střechy (stínidel) vybírejte podle toho, kam hodláte slunečník umístit a také podle vašich designových preferencí.

Čtvercové slunečníky se ideálně hodí do symetrických prostorů, ve kterých poskytnou maximální stín.

Velikost slunečníku

Nevíte, jaká je správná velikost? Při výběru popřemýšlejte, jak velký stín, a tudíž jak velký průměr slunečníku budete potřebovat. V nabídce běžně najdete modely o průměru 230 cm, ale výjimkou není ani 3m, nebo dokonce 4m zahradní slunečník.

U obdélníkových a čtvercových slunečníků se udává délka stěny.

Užitečné vlastnosti slunečníku

Slunečník na zahradu může mít spoustu vychytávek, díky kterým vás sluníčko přes léto trápit nebude.

  • Ohebný kloub umožní naklápění střechy slunečníku do stran a přizpůsobení dopadajícím paprskům.
  • Výškové nastavení pomůže vytvořit závětří a rovněž dopomůže k optimálnímu stínu.
  • Otevírání na kličku usnadní rozevírání, které tak bude otázkou chvilky.

Nejprodávanější

3 položek celkem