Moyo Montessori Geometrická tělesa s podstavci a krabicí

Kód: MO-SMV0198_M014
2 049 Kč 1 693 Kč bez DPH
Do 7 pracovných dní
Možnosti doručení
  • Smyslová Montessori pomůcka pro rozvoj stereognostického smyslu
  • Dřevěná krabička se 10 modrými geometrickými tělesy: krychle, válec, koule, trojboký hranol, čtyřboký hranol, trojboký jehlan, čtyřboký jehlan, kužel, elipsoid, ovoid
  • Součástí podstavce pro kulatá tělesa (koule, ovoid, elipsoid) a základny s obrazci: čtverec, obdélník, rovnostranný a rovnoramenný trojúhelník, kruh, elipsa, ovál
  • Kontrola chyby: vizuální a stereognostický smysl
  • Přímý cíl: zdokonalení stereognostického smyslu; nepřímý cíl: příprava na geometrii
  • Doporučený věk: od 3,5 let; podpora rozvoje slovní zásoby názvů těles pomocí třístupňové lekce

Detailní informace

Detailní popis produktu

Geometrická tělesa s podstavci a krabicí

Montessori smyslová pomůcka pro rozvoj stereognostického vnímání. Umožňuje vnímat a rozlišovat tvar a vlastnosti třírozměrných těles a přiřazovat geometrické plochy k příslušným tělesům.

Obsah sady

Dřevěná krabička obsahuje 10 modrých geometrických těles:

  • krychle
  • válec
  • koule
  • trojboký hranol
  • čtyřboký hranol
  • trojboký jehlan
  • čtyřboký jehlan
  • kužel
  • elipsoid
  • ovoid

Sada obsahuje rovněž podstavce pro kulatá tělesa (koule, ovoid, elipsoid) a základny s geometrickými obrazci vykreslenými tenkou modrou čarou:

  • čtverec
  • obdélník
  • rovnostranný trojúhelník
  • rovnoramenný trojúhelník
  • kruh
  • elipsa
  • ovál

Cíle

  • Kontrola chyby: vizuální a stereognostický smysl
  • Přímý cíl: zdokonalení stereognostického smyslu
  • Nepřímý cíl: příprava na geometrii

Doporučený věk

Od 3,5 let

Poznámka

Pomůcka napomáhá rozvoji slovní zásoby názvů těles. Pro osvojení názvů se užívá třístupňová lekce.


Všechny Montessori pomůcky jsou dílem italské pedagožky Marie Montessori.

Další Montessori pomůcky značky Moyo Montessori.

Postup

  • Pozveme dítě k práci: „Chtěl/a bys ukázat, jak se pracuje s geometrickými tělesy?“
  • Ukážeme místo uložení pomůcky a způsob přenášení (podnos/košík držíme oběma rukama).
  • Z košíku, který je přikrytý šátkem, vyndáme na koberec jedno těleso.
  • Se zaujetím těleso prohmátáme a převalujeme v rukou; nic jiného neděláme, ani nepojmenováváme.
  • Nabídneme těleso dítěti a necháme ho zkoumat.
  • Začínáme maximálně s třemi tělesy, vybíráme co nejvíce odlišná (např. koule, krychle, kužel).
  • V další fázi manipulujeme s tělesy a pomocí koulení, válení a překlápění znázorňujeme rozdíly: „Toto se koulí.“ (koule, ovoid, elipsoid) „Toto se sune nebo překlápí.“ (krychle, čtyřboký hranol, trojboký hranol) „Toto se koulí a sune.“ (kužel, válec).
  • Necháme dítě vše vyzkoušet a poté ho vyzveme: „Zkusíš najít taková tělesa, která se koulí a zároveň sunou?“
  • Můžeme tělesa podle vlastností rozdělit do skupin (množin).
  • Vyzveme dítě, aby tělesa se stejnou podstavou stavělo na sebe a ukážeme pohled shora; necháme dítě experimentovat.
  • Pomůcku po práci uklidíme, nebo lze podle zájmu dítěte pokračovat s dalšími cvičeními.

Další aktivity

  • Vybrat tělesa tvarově podobná – náročnější na odlišování.
  • Práce s podstavami – zjistit, které těleso patří k jedné nebo více podstavám, která tělesa mají shodnou podstavu.
  • Hledání v místnosti předmětů odpovídajících tělesům (např. váza = válec, skříň = hranol).
  • Procvičování pojmenovávání: v košíku je několik těles přikrytých šátkem; dítě hledá určité těleso bez nahlédnutí. Při chybě jen zavrtíme hlavou a dítě opraví.

Doplňkové parametry

Kategorie: Smyslová výchova
EAN: 8596027003770
Materiál: Dřevo
Věk: 4 +
? Doporučený věk: 4, 5, 6

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Povinná pole

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola