Svítící, super rychlá nebo dřevěná? Vybíráme autodráhy

Autodráhy, to je svět rychlých kol, dlouhých tratí a nekonečné zábavy. Autodráhy jsou oblíbené nejen u kluků a pokud zrovna po nějaké pokukujete, pomůžeme vám se v nich zorientovat.

 

Je dětská autodráha to, co hledáte?

Možná ještě zvažujete, jestli do dětského pokojíčku patří právě autodráha. Pokud máte právě na papíře pro a proti, zrekapitulujte si je v našem přehledu.

V čem autodráhy sviští

 • Dynamická a zábavná hračka – dovoluje dětem ponořit se do hry na dlouhé hodiny a přivést je z online světa závodních her, do toho reálného
 • Komunitní hračka – je to skvělá zábava pro kamarády nebo malé skupinky. Každý se může vydat svým autem, nebo uspořádejte závody. Pokud vás často navštěvují známí, jistě autodráha najde využití
 • Podporuje fantazii – za každým autem se v dětské fantazii objeví nový příběh, každá hra je trochu jiná, a to děti baví
 • Trénink jemné motoriky – jízda s autíčky pomáhá dětem trénovat své prsty, správný úchop i odhad. Učí se navíc o prostoru a možnostech pohybu
 • Zábava v každém věku – hrát si s autodráhou, to děti neomrzí. Zajezdit si s auty nadchne děti ve školce a stejně tak školáky, kteří si tak odpočinou po dlouhém dni v lavici. Je to tedy investice na mnoho let dopředu

Kde jsou drobné brzdy

 • Prostor – Větší typy autodráh mohou zabrat hodně místa. Všechny jsou skládací, ale někdy se vám nehodí hračku neustále skládat a rozkládat.
 • Podporuje soutěživost – přílišné závodění může v dětech vzbudit negativní emoce spojené s prohrami . V tom případě je dobré, pokud se do hry zapojí dospělý a situaci uklidní.

 

Autodráha pro nejmenší

Pokud máte doma děti ve věku kolem 3 let, hodí se pro ně spíše civilní než závodní autodráhy. Soutěživost jim ještě není vlastní a prohry špatně snáší. Mladší děti ocení například různé sestavy s garážemi, které rozvíjí dětskou orientaci v prostoru a logické myšlení. Doporučujeme velké garážové parkoviště autodráha.

Další autodráhy pro nejmenší jsou dřevěné autodráhy. Dřevěná autodráha je příjemná na dotek, zvládne i hrubší zacházení méně šikovných ručiček. Náš tip je například dřevěná autodráha s příslušenstvím

dřevěná autodráha

Závodění pro starší

Pokud se poohlížíte po autodráze pro děti od 6 let, hledejte už komplexnější sestavy. V tomto věku si užijí nejen závodění, ale také trochu složitější sestavování celé dráhy. Také doporučujeme vybrat takovou, která už má více doplňků a automobilů. Velmi oblíbená autodráha pro starší kluky je Rail racing autodráha. 


A když klasické manuální autodráhy nestačí, zkuste elektrické závodní dráhy na ovládání. Ty budou bavit starší děti i více technické typy. Závodníci si užijí adrenalin z rychlé jízdy i když zcela bezpečně. Některé rychlostní autodráhy rozjedou autíčka i na 20 km/h. Pro starší děti doporučujeme rychlostní autodráhu Racing, která má v sadě navíc i vláčky.

dětská autodráha autodráha na ovládání

 

Hledáte něco speciálního? Co takhle svítící autodráha

U autíček, silnic a semaforů to nekončí. Autodráhy mají mnoho různých druhů a originálních vylepšení. Některé například ve tmě svítí. Na trh přišly zajímavé svítící autodráhy, které kombinují stavění, jízdu s autíčky a navíc přenesou děti do magického světélkujícího světa. Svítící autodráha Tracks je navíc ze 360 dílků, takže ji můžete postavit pokaždé jinak. 

 

Do jiného světa se přenesou děti také s různými tematickými autodráhami. Chcete se projíždět mezi dinousaury? Nebo vyjet s hasičskými auty? Nebo děti fascinují policejní houkačky a chtěly by se prohánět s malým policejním vozem?  I takové autodráhy si můžete pořídit. My doporučujeme autodráhu, která kombinuje hned několik kouzel – svítící autodráha s dinousaury

svítící autodráha

Věděl, objednal, závodil 

Pokud tedy budete vybírat autodráhy myslete na:

 • Věk dítěte – máte doma tříleťáčka a mrzelo by jej, kdyby prohrával závody, nebo velkého závodníka, který chce co největší rychlost?
 • Typ autodráhy – chcete vsadit na klasiku, nebo by měla být autodráha svítící?
 • Prostor v dětském pokojíčku – zvládnete tam rozložit závodní autodráhu na ovládání, nebo vsadíte na vyšší sestavu parkovacích garáží?
 • Údržba autodráhy – láká vás spíše přírodní dřevěná autodráha, nebo vsadíte na plast, který snadno opláchnete?

Pak už se jen podívejte do kategorie autodráhy a vybírejte tu pravou přesně pro vás. Možná vás potěší, že je tam právě teď mnoho slev.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení