Tipy na vánoční dárky pro nejmenší

Možná si už lámete hlavu, čím letos potěšit pod stromečkem malé miminko. Být Ježíškem pro děti příbuzných a kamarádů není snadné, ale můžete si přečíst pár tipů na vánoční dárky pro děti, které vám možná pomohou s rozhodováním. 

tipy-na-dárky-pro-nejmenší

Obsah: 

Dárek pro miminko od tety může být ten nejúspěšnější z celé nadílky, ale také může skončit v zapomenutém rohu dětského pokojíčku, pokud se netrefíte. Při výběru se snažte přemýšle jak hravě, tak prakticky a zvažte:

  • jestli dárek pro miminko bude zajímavý o delší dobu (hned z něco nevyroste),
  • jestli se bude dobře udržovat (bude omyvatelný, nebo pratelný),
  • jestli je originální. Jakožto speciální Ježíšek máte možnost překvapit něčím novým. 

Tápete, jaké dárky se hodí pro děti podle jejich věku?

Dárek pro 3 měsíční miminko 

Noverozenci ještě možní dárek od vás tolik neocení, nicméně  na ně i přesto nezapomeňte. Správný dárek může velmi potěšit rodiče, přispět k rozvoji dítěte, nebo mu přinést spousta pohodlí. Při výběru můžete zabrousit jak do kategorie hraček pro nejmenší, tak i do výbavičky pro miminko.

Mladé rodiny určitě uvítají nějaké doplňky do jejich vybavení, i proto, že první měsíce s novým přírůstkem mohou být finančně náročné. Pokud máte na koupi dárku větší rozpočet, jistě je značně potěší, pokud miminku koupíte například speciální elektronická lehátka, která na chvíli rodiče zastoupí v houpání. Na chvíli si odpočinout je přece ten největší dárek, že?

Další skvělé dárky pro nejmenší jsou různé rozvojové hračky. V tomto věku je zaujmou výrazné tvary a velmi kontrastní barvy (například bílo-černá kombinace). Dejte pozor na hračky s malými částmi.

Dárek pro děti 6 měsíců 

Když hledáte dárek pro půlroční miminko, tam už začíná větší zábava. Miminka mnohem více reagují na svoje okolí a začíná je svět opravdu zajímat. Dárek pro 6 měsíční miminko mohou být hračky, které vydávají zvuky, šustí a chrastí. Také hračky do vody se jistě setkají s úspěchem.
Vybírejte ale vždy dárky, které je snadné omýt. Děti v tomto věku rády všechno ochutnávají.

Dárek pro roční dítě 

Od 1 roku už děti začínají chodit a objevovat svět úplně z nového pohledu. Pořiďte jim tedy jako dárek něco, co mohou sami skládat, opírat se o to nebo se na tom dokonce povozit. Rodiče dětem okolo 1 roku pořizují často různá vozítka, chodítka nebo interaktivní panely, aby podpořili rozvoj jejich motoriky i logického myšlení.

Dárek pro dvouleté díte 

Při výběru vánočního dárku pro děti 2 roky a starší můžete být kreativní. Bude je moc bavit hrát si na profese nebo mačkat různé čudlíky. Už je to taky doba, kdy ocení plyšáky a zároveň je celé neokoušou. Skvělý dárek jsou i dřevěné hračky. Přírodní materiál je dětem velmi příjemný na dotek a rozvíjí je směrem k většímu kontaktu s přírodou. Navíc jsou dřevěné hračky velmi odolné.

Dárek pro děti 3 roky 

Když už jsou dětem 3 roky, otevírá se vám svět hraček doopravdy. Už se nemusíte bát o spolknutí malých částí (i když samozřejmě stále platí, že děti by měly být při hře pod dozorem), děti zvládají koordinovat ručičky i nožičky a poradí si s dětskými kuchyňkami, elektrickými autíčky, odrážedly, stavebnicemi a spoustou dalšího.

 

Top 6 vánoční dárky pro děti 

Po pořádném listování, jsem pro vás sepsala ty nejlepší vánoční dárky pro děti pro letošní rok 2021. Vše, co mě zaujalo a co nějakým způsobem vyčnívalo z řady, najdete v následujícím seznamu:

1. Dětský elektrický traktor 

Elektrická autíčka jsou hitem posledních let a Vánoce jsou ideální čas, kdy si takovou speciální hračku nadělit. Ale letos mě zaujalo, kolik různých variací autíček můžete pořídit od policejních a hasičských aut, přes pracovní stroje po traktor.

Elektrická autíčka budou děti bavit, protože spojují ten dospěláchý a dětský svět. Můžete je povozit v opravdovém voze a úplně bezpečně. Jakmile děti samy sedí, můžete si začít s autíčkem užívat zábavná odpoledne. (A jistě budou bavit i tatínky)

2. Multifunkční ovladač pro miminka 

Barvy, tlačítka, zvuky. To všechno miminka milují. A pokud to všechno spojíte do jedné hračky, nemůžete šlápnout vedle. Různé ovladače nebo panely s rozličnými funkcemi jsou zkrátka hit. Mačkáním tlačítek si děti trénují své malé nemotorné prsty a učí se chápat svět.

Multifunkční ovladač je navíc i finančně dostupná hračka, kterou pořídíte okolo 300 Kč.

3. Hračka do vany na tvoření bublin 

Taky si ještě pamatujete ty časy, kdy vaše vana byla obložená hračkami a každý večer se měnila na bitevní pole, přístav nebo rybník plný kachniček? Hračky do vany mají svoje zvláštní kouzlo a děti naprosto fascinující. Nezáleží na tom, jestli miminko má nebo nemá rádo vodu, originální hračka do vody může být vždy skvělým pomocníkem. Malí milovníci vody si s nimi užijí koupel ještě o něco víc a ti, kteří si ve vodě příliš nevěří, se třeba rozptýlí a zvládnou koupel snadněji.

Zaujal mě veselý krab, který tvoří ve vaně sám spoustu bublinek a mydlinek. A u toho vám ještě zazpívá.

 

 

4. Dětská kuchyňka 

Jestli hledáte dárek pro starší miminko, které už stojí, zkuste dětskou kuchyňku. Najdete je v tolika velikostech, tvarech, barvách, vyrobené z různých materiálů a vybavené různým příslušenstvím. Děti se s kuchyňkou učí koordinovat své ruce, porozumět světu chutí, tvoří si vztah k vaření a rozvíjejí svou fantazii.

Mně naprosto nadchla dětská kuchyňka s 65 díly příslušenství, která navíc vydává zvuky (například zvuk smažení) a můžete ji napojit na tekoucí vodu.

5. Autíčko Audi R8 

Naprosto úchvatné je, jak výrobci dokáží vyrobit věrné kopie opravdových typů vozů v mnohem menší variantě. Malé elektrické autíčko Audi R8 se leskne stejně jako jeho velká varianta, jen ta cena je řádově mnohem nižší. Má koženou sedačku, pěnová kola a můžete si v něm naladit rádio. Kterému malému uličníkovi by se takový luxus nelíbil?

6. Dětský vysavač 

Děti milují napodobovat vše, co dělají dospělí. A to i činnosti, které nás už třeba tolik nebaví, včetně luxování. Různé uklízecí sady budou skvělým dárkem pro nejmenší. Mohou potom maminkám hrou pomáhat s úklidem domácnosti, zabavit se na tu dobu, kdy je potřeba něco vyřídit a zároveň si už od mala zvykat na to, že je to součást každodenní rutiny.

Dětský vysavač na Mamido navíc opravdu vysává!

 


Kdybyste si s výběrem dárku pro nejmenší stále nevěděli rady, skvělý pomocník bude přehled vývoje miminka od 1 měsíce do 3 let. Podle toho odhadnete, jaké hračky se hodí právě pro toho drobečka, kterého chcete obdarovat vy.

TIP NA ZÁVĚR: Pokud chcete doladit letošní dárky do posledního detailu, přečtěte si naše nápady na originální balení vánočních dárků. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení